• Prvi korak je bio da se izvrši analiza percepcije korupcije u visokom obrazovanju. U tom cilju, velikom broju studenata su podijeljeni upitnici da ih popune. Ovo je bilo jedno od najsveobuhvatnijih istraživanja korupcije u viskom obrazovanju koje je ikad provedeno. Najvažniji nalazi ove studije predstavljeni su na dvije konferencije (Tuzla, Banja Luka). Projekt je dobio pozitivne reakcije od studenata koji cijene odabrani participatorni pristup.
• Održano je 20 interaktivnih obrazovnih radionica na univerzitetima u Tuzli i Banja Luci o negativnim posljedicama korupcije u viskom obrazovanju. Ukupno 550 studenata je učestvovalo na radionicama i obučeni su da brzo prepoznaju korupciju i da znaju kako reagirati u slučaju da se nađu u takvoj situaciji.
• Da bi se podigla svijest o štetnim posljedicama korupcije u visokom obrazovanju implementirana je informativna kampanja: organizirano je učešće u 60 radio emisija i 20 obrazovnih džinglova, nekoliko TV emisija i javnih dešavanja. Zanimanje studenata za ovu materiju je znatno poraslo.
• Projekt je pomogao organiziranje sastanaka na kojima su razvijane mjere prevencije korupcije na univerzitetima. Mjere su prvo predložili studenti, a potom diskutirali predstavnici studenata. Ovi prijedlozi su uključeni u finalni dokument i dostavljeni Univerzitetima na usvajanje.